Co sprawia, że marka Guess cieszy się ogromną popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem klientów? Dlaczego ponad tysiące sklepów na całym świecie, w tym nasz, są idealnym miejscem do wyposażenia się w modną odzież? Poznaj bliżej Guess – symbol nowoczesności i wyznaczania trendów.

 

Niemal 40 lat na rynku


Czy uwierzysz, że firma, która dyktuje współczesny gust, istnieje od 1981 roku? Historia rozpoczyna się jeszcze w latach 70., kiedy czterech francuskich braci – Armando, George, Maurice i Paul Marciano – wyjechało do Stanów Zjednoczonych, żeby sezonowo handlować odzieżą, a później produkować własne kolekcje. Na początku interes nie rokował tak dużego sukcesu, jakim się finalnie okazał. Bracia spierali się między sobą, relacje z partnerami również nie układały się pomyślnie. Ostatecznie stery przejęli Maurice i Paul, którzy stwierdzili, że metodą jest połączenie amerykańskiego i francuskiego stylu życia.

Pierwszy sukces przyniosły jeansy, które kolorystycznie i stylistycznie odbiegały od ówczesnych trendów. Nie trzeba dodawać, że ta propozycja okazała się mistrzowskim zagraniem. Wraz ze sprzedażą i rozwojem przedsiębiorstwa rosła rozpoznawalność marki.
Z biegiem lat dom mody Guess wypuszczał na rynek coraz większą liczbę ubrań, dodatków i akcesoriów, a z czasem pojawiły się też uwielbiane przez mężczyzn na całym świecie
markowe buty męskie.
Od 2007 roku całkowitą odpowiedzialność za firmę wziął Paul Marciano. Marka zasłynęła odważnymi kampaniami reklamowymi i współpracą z ikonami mody jak Carla Bruni czy Naomi Campbell. Guess nadal wyznacza trendy, dba o najwyższą jakość materiałów i produkcji. To ekskluzywna propozycja odpowiadająca współczesności.

sierpień 02, 2022
Tagi: Guess