Za sprawą niedawnych pokazów mody, które zwiastowały trendy na sezon wiosna-lato 2022 wiemy już dokładnie jakie ubrania, buty i dodatki będą najmodniejszym wyborem na najgorętsze dni tego roku. Czy można wśród nich wyróżnić konkretnie najmodniejsze sukienki na lato 2022? Zdecydowanie tak. Choć lato dopiero się zaczęło, już dziś wiemy, że będą to z pewnością modele w intensywnych kolorach, czarno-białe sukienki, te z bufiastymi rękawami i te z nieregularnymi wycięciami oraz o asymetrycznych fasonach. Zobacz poniżej!

[Najmodniejsze sukienki na lato 2022] w intensywnych kolorach

 

Projektanci przyzwyczaili nas już, że w zasadzie każdego letniego sezonu do mody wracają sukienki w intensywnych kolorach. Kolory te zmieniają się jednak z sezonu na sezon, a za sprawą rosnącej popularności stylu skandynawskiego z sezonu na sezon zdają się też przybierać na intensywności. Latem 2022 stawiamy na różowe sukienki, zielone sukienki, pomarańczowe sukienki i kobaltowe sukienki. Nosimy je z kontrastową czernią w formie dodatków i butów, albo z innymi, równie intensywnymi kolorami pojawiającymi się czy to na obuwiu czy na torebkach. Jak to mówią – wszystkie chwyty dozwolone! Aby uniknąć efektu tanio wyglądającej stylizacji staraj się jednak w kolorowych lookach odkrywać tylko jedną część ciała.

 

[Najmodniejsze sukienki na lato 2022] czarno-białe

Jeśli nawet latem nie lubisz stawiać na wyraziste barwy, zamiast nosić róż, pomarańcz, żółć, kobalt czy zieleń, wybierz na wyraziste połączenie stonowanych kolorów, czyli mix czerni i bieli. Czarno-białe sukienki to modny wariant dla minimalistek, które mimo napływów skandynawskiej estetyki wciąż wolą trzymać się bardziej paryskich klimatów. Jeśli jednak chcesz nadać czarno-białej sukience letniego charakteru, możesz podkręcić ją kolorowym dodatkiem, takim jak np. fioletowa torebka czy pomarańczowe klapki na obcasie. W trendach jest też kolorowa biżuteria z tworzyw sztucznych. Pamiętaj jednak, że Paryżanka postawiłaby tu zdecydowanie na klasyczne srebro lub złoto, w wydaniu mikro.

 

[Najmodniejsze sukienki na lato 2022] z asymetrycznymi wycięciami

 

Mała czarna 2.0 latem 2022 to ta z asymetrycznymi wycięciami lub po prostu o asymetrycznym fasonie, co nawiązuje bezpośrednio do mody znanej nam z okolic roku 2000. Asymetryczne wycięcia mogą być w kolei umiejscowione na dekolcie, w talii, po boku sukienki czy na jej tylnej części. Taki zabieg dodaje im seksapilu, dlatego warto postawić w tym przypadku na długość midi – pozwala ona zachować balans i nadaje klasy całej stylizacji. Co do tego typu sukienki? Albo klapki lub sandały na grubej platformie, albo klasyczne sandałki na wysokim obcasie lub tym typu kaczuszka.

 

[Najmodniejsze sukienki na lato 2022] z bufiastymi rękawami

 

Choć bufiaste rękawy od bluzek czy sukienek odeszły na chwile w zapomnienie, wspomniana wcześniej moda skandynawska skutecznie przywiodła je z powrotem na ulice topowych miast. Kolorowe i kwieciste sukienki z bufkami są więc jak najbardziej pożądanym elementem garderoby na lato 2022. Tym razem jednak odrzucamy ograniczenia związane z budową ciała, które niegdyś głosiły, że tego typu rzeczy przeznaczone są tylko dla kobiet o wąskich ramionach. Dziś sukienki z bufkami śmiało może zakładać każda z nas.

lipiec 10, 2023